Blog | Serwis komputerowy w Krakowie | firma PC Craft | Nowa Huta

Super User

Problemy z działaniem touchpada w laptopie mogą mieć różne przyczyny, od problemów sprzętowych po problemy z oprogramowaniem. Zawsze warto skontaktować się z serwisem komputerowym lub producentem laptopa w celu uzyskania pomocy. Istnieje jednak kilka kroków, które możesz podjąć samodzielnie w celu diagnozy i rozwiązania problemu.

Czy touchpad nie jest wyłączony?

Wiele laptopów ma klawisze funkcyjne (Fn) lub specjalne klawisze do wyłączania i włączania touchpada. Zwykle są oznaczone ikoną touchpada. Sprawdź, czy przypadkiem nie wyłączyłeś tej funkcji. Wciśnięcie odpowiedniej kombinacji klawiszy Fn+klawisz touchpada powinno go włączyć. Czasami błędy w systemie operacyjnym mogą prowadzić do problemów z touchpadem. Zrób pełny restart systemu, aby upewnić się, że to nie jest problem programowy. Przestarzałe lub uszkodzone sterowniki touchpada także mogą prowadzić do problemów z jego działaniem. Przejdź do Menedżera Urządzeń (w systemie Windows) lub innego narzędzia zarządzania urządzeniami w swoim systemie operacyjnym i zaktualizuj sterowniki touchpada. Jeśli to możliwe, pobierz najnowsze sterowniki ze strony producenta laptopa.

Co jeszcze można zrobić w przypadku niedziałającego touchpada?

Jeśli nadal masz problemy, wyłącz touchpad i włącz go ponownie w ustawieniach systemu operacyjnego. Oferując naprawę laptopów w Nowej Hucie, podpowiadamy, że złośliwe oprogramowanie może wpływać na działanie touchpada. Przeskanuj swój laptop oprogramowaniem antywirusowym, aby upewnić się, że nie masz infekcji. Wejdź w ustawienia touchpada w systemie operacyjnym i sprawdź, czy wszystkie preferencje są ustawione poprawnie. Możesz dostosować takie parametry jak czułość touchpada, wielopunktowy gest i inne.

Kategoria: