Blog | Serwis komputerowy w Krakowie | firma PC Craft | Nowa Huta

Super User

Komputer do pracy, gier, czy użytku domowego – każdy z nich, w zależności od przeznaczenia różni się parametrami podzespołów, które warunkują szybkość pracy, wydajność oraz jakość wyświetlanych obrazów. Decydując się na zakup nowego laptopa warto określić, do czego będzie używany, co pozwoli wybrać model idealnie dopasowany do potrzeb przyszłego użytkownika.

Ważne parametry techniczne laptopów

Na rynku dostępne jest wiele modeli laptopów różnych producentów, w różnych cenach. Te wynikają z zastosowanych podzespołów oraz samego przeznaczenia sprzętu. Inny model wybierzemy do pracy biurowej, inny dla grafika, a jeszcze inny do codziennego użytku przez uczniów. Najważniejsze w wyborze odpowiedniego sprzętu jest dostosowanie do potrzeb. Tylko wtedy będziemy w stanie kupić laptopa, który spełni wszystkie oczekiwania i nie będzie wymagał częstego oddawania do serwisu laptopów. Na SZYBKOŚĆ ORAZ NIEZAWODNOŚĆ SPRZĘTU wpływają takie komponenty jak: procesor, karta graficzna, płyta główna, pamięć operacyjna RAM, twardy dysk, bateria, system operacyjny oraz liczna ilość złączy.

Procesor i karta graficzna – na co zwrócić uwagę?

Bardzo ważną rolę w laptopie odgrywają karta graficzna oraz procesor. Dzięki karcie o dobrych parametrach użytkownik może wykorzystać sprzęt do oglądania filmów, grania na komputerze lub obróbki grafiki. Nie bez znaczenia jest WYBÓR ODPOWIEDNIEGO PROCESORA, który zapewnia bezawaryjne i szybkie działanie. W laptopach dziś wykorzystywane jest pamięć RAM od 4 GB do nawet 16 GB, dzięki którym można zapisywać wykonywane czynności na komputerze bez konieczności podłączania dysku zewnętrznego. Jest to szczególnie przydatne w pracy biurowej, kiedy pracownik wykonuje pracę zarówno w biurze jak i poza nim. Nie bez znaczenia jest także wybór odpowiedniego dysku twardego. Dysk SSD, choć nieco droższy zapewni lepsze odtwarzanie danych i szybszy zapis.

Kategoria: