Blog | Serwis komputerowy w Krakowie | firma PC Craft | Nowa Huta

Super User

Tablet to urządzenie przenośne, a więc możemy je zabrać ze sobą praktycznie wszędzie. Mobilność tabletów jest jednak powodem awaryjności tych urządzeń, które psują się równie często, jak smartfony. Na szczęście, większość usterek można w łatwy i szybki sposób usunąć w serwisie komputerowym. Z jakimi problemami zgłaszają się klienci?

Uszkodzenie wyświetlacza

Problemy z wyświetlaczami należą do najczęstszych i najbardziej uciążliwych – tabletu z niesprawnym ekranem nie można obsługiwać. Gdy ekran jest cały, a wyświetlacz miga, to powodem usterki może być zużycie matrycy lub uszkodzenie taśmy łączącej wyświetlacz z płytą główną. O uszkodzeniu panelu dotykowego świadczy brak reakcji na dotyk lub zawieszający się ekran. Inaczej sprawa wygląda z naprawą tabletów z rozbitym ekranem – w zależności od stopnia uszkodzenia wymiany może wymagać sama warstwa dotykowa lub cały digitizer.

Awaria baterii

Użytkownicy tabletów bardzo często skarżą się na szybkie rozładowywanie się baterii lub problemy z jej ładowaniem. Moc baterii może z biegiem czasu spaść. Wówczas wystarczy wymienić akumulator na nowy. Jeśli to nie pomoże, to przyczyny należy szukać nie tylko w samej baterii – warto sprawdzić także ładowarkę i gniazdo ładowania. Warto mieć na uwadze, że za problemami z baterią może stać cały układ ładowania na płycie głównej.

Problemy z uruchomieniem

Przyczyn problemów z uruchamianiem tabletów jest mnóstwo. Mogą być to zepsute styki w przycisku włączania, uszkodzona bateria, błędy oprogramowania lub nawet zalanie tabletu. W wielu sytuacjach pomaga twardy reset – jest to najprostsza możliwa procedura i w wielu przypadkach najbardziej skuteczna. Jeśli jednak to nie pomoże, to nie pozostaje nic innego niż oddanie tablet do serwisu komputerowego. Przyczyną usterki może być bowiem któryś z elementów znajdujących się na płycie głównej urządzenia.

Kategoria: